„Sport i bezpieczeństwo”

14 czerwca 2015r, mieliśmy przyjemność fotografować fantastyczną imprezę na kąpielisku „Kormoran” w Legnicy.  Pod hasłem „Sport i bezpieczeństwo” członkowie kół wędkarskich ( PZW Nr 14 „Legnica Miasto” i PZW Nr 13 Legnica „Kolejarz”) i  Polski Związek Dzieci Głuchych zorganizowali festyn z okazji dnia dziecka.

Przyjechaliśmy z samego rana, gdy organizatorzy przygotowywali stanowiska dla zawodników, rozstawiali grill i namioty.

Gdy wszystko było gotowe, pozostało tylko czekać na przybycie dzieci. Impreza rozpoczęła się zawodami. Uczestnicy udali się z opiekunami na wylosowane miejsca i przygotowali sprzęt. Na znak sędziego, zarzucili wędki i rozpoczęła się zabawa. Rzecz jasna, nie dla każdego patrzenie na spławik i wybieranie najtłustszego robaka są synonimami ubawu, ale widzieliśmy to na własne oczy. Dzieciaki były zachwycone. Mniej lub bardziej samodzielnie, radziły sobie z wędkowaniem w godny pozazdroszczenia sposób. Po kilku minutach, pierwsi szczęśliwcy, chwalili się zdobyczą. My, rzecz jasna, w tym czasie też łowiliśmy… ciekawe ujęcia.

Po zawodach, ryby zważono i wyłoniono zwycięzców. Miłym gestem ze strony prowadzących, było nagrodzenie wszystkich uczestników zabawy. Nikt nie czuł się przegrany a uśmiechnięte buzie dzieciaków były najlepszym podziękowaniem dla organizatorów.

Po uroczystości, przy kiełbaskach z grilla (my też zostaliśmy poczęstowani) i słodkich bułkach (tak, tak, tym też zostaliśmy nakarmieni) obejrzeliśmy inscenizację walki w wykonaniu Stowarzyszenia Militarnego „Szpon”. Ośrodek Szkolenia Psów „Champion” wystąpił z  pokazem tresury psów dorosłych i szczeniąt. Policja, Straż Miejska, Pogotowie i Oddział Ratownictwa Wodnego „Pinoter” zaprezentowali statyczne ekspozycje.

Dzieciaki mogły posiedzieć na policyjnym motorze i przymierzyć akwalung.

Zadbano również o kącik medyczny, gdzie każdy mógł zbadać sobie ciśnienie krwi i zmierzyć poziom cukru. Tak właśnie było. Możecie nam wierzyć. Sprawdziliśmy i wyniki mieliśmy dobre 😛

Oj, tego dnia, sporo działo się na „Kormoranie”. Gratulacje dla organizatorów za sprawnie zorganizowaną imprezę, na której wszyscy dobrze się bawili.

Obok, krótka relacja fotograficzna z tego wydarzenia. Więcej zdjęć znajdziecie na stronie koła PZW nr 14 Legnica.

No Comments Yet.

Leave a comment